خواستگاری راهی درست برای شناخت

پرسش

خواستگاری راهی درست برای شناخت


خواستگاری راهی درست برای شناخت

وقتی خواستگاری انجام میشه ، یه مقدار خیال دختره راحت میشه که پسره واقعا منو می خواد . خانواده ها در جریان هستند . من موارد زیادی دیدم که دختره با پسره دوست میشه و بعد میگه خانواده ی اون در جریان هستند ! این به چه دردی می خوره ؟ خانواده ی تو چی ؟
و این اتفاق نمی افته که دختره ، ۳ سال دنبال پسره باشه بعد بگه که مامانم مخالفه . وقتی میان خواستگاری حداقل یه گام اولی وجود داره برای اطمینان . یعنی هر کسی اومد خواستگاری ما مطمئن باشیم ؟ نه مطمئن نباشید . ولی یه ذره اطمینان مون بیشتره که ، اینا احیانا یه چیزی می خواستند که در حونه ی ما رو زدند .
بعضی ها فکر می کنن خواستگاری یعنی انتخاب نهایی ، واسه اینه که اجازه نمیدن خواستگار مشخصی به سراغشون بیاد . به پدر و مادر اجازه نمیدن برن خواستگاری ، نه دوست من ، خواستگاری به منزله انتخاب قطعی نیست . خواستگاری این که ما رسما می خوایم یه بررسی بکنیم که آیا ، دختر شما رو مناسب ازدواج با پسرمون می دونیم یا نه . می خوایم بفهمیم که خانواده ی شما مناسب وصلت با خانواده ی ما هست یا نه . و خانواده ی دختر می خوان رسما بررسی بکنن ، آیا پسر اونا برای زندگی در کنار دخترشون مناسب هست یا نه . یا خانواده ی اونا می تونن با خانواده ی ما کنار بیان یا نه . فقط همین !
خواستگاری یعنی بررسی رسمی ، بدون پنهان کردن . پس از خواستگاری ترس نداشته باشید . تا اسم خواستگاری میاد انگار فردا شب تو لباس عروس یا دامادند ! یه بررسیه که آخرش می تونیم بگیم نه .

نکته ی بعدی این که ، پسر و دخترایی که از زیر بار این موارد در میرید و می خواید خودتون همدیگه رو تست بزنید ، میگید ما اول ببینیم به درد هم می خوریم یا نه ، بعد خانواده ها رو در جریان بذاریم . خب نکته ی باحالش اینه که در اغلب موارد به این نتیجه می رسید که به درد هم می خورید ! توی حیاط دانشگاه نشستند این اینور نیمکت اون اونور نیمکت ، کله ها پایین ، بعد پسره میگه من می خواستم ببینم قبل از این که در خانواده ها در جریان قرار بگیرن ، شما منو می پسندید برای ازدواج ؟ دختر میگه از من نپرسیـــــن ! پسره میگه خب خدا رو شکر پس موافقید !!!

بعضی ها میگن خواستگاری روش خوبی برای شناخت طرف مقابل نیست . چرا ؟ میگن چون که سوالات کنکور خواستگاری سال هاست که لو رفته !!!
خب طرف نشسته سوالات هم تو جیبشه ، بله می خواستم ببینم نظر شما در مورد شان و جایگاه زن در جامعه چیه ؟! بله زن ها که نور چشم ما مردها هستند و … !
خب سوال بعدی ،
نقش ایمان و خدا در زندگی شما چیه ؟ خب خدا که … !
می خوام ببینم اخلاق شما چطوریه اون وقت ؟!

ما می گیم خواستگاری راه درستی برای شناخت هست به شرطی که درست سوال بپرسید ! اگه بدونی کجا باید هوشیار بشی ؟‌اگه بدونی چه جوری می تونی مچ طرفت رو بگیری ؟! یادتون میدم !

تایپ شده از روی سخنرانی دکتر فرهنگ با حذف و اضافات

خواستگاری راهی درست برای شناخت

0
تمام سوالات Hamedshooraki 6 ماه 0 پاسخ ها 149 مشاهده قهرمان 0

درباره Hamedshoorakiقهرمان


دنبال کردن

ارسال یک پاسخ

انتخاب

کد امنیتی برای بارگذاری مجدد کد امنیتی روی تصویر کلیک کنید