زده شدن از دین و مذهب بین جوونا خیلی زیاد شده

پرسش

زده شدن از دین و مذهب بین جوونا خیلی زیاد شده


زده شدن از دین و مذهب بین جوونا خیلی زیاد شده

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
من یه دانشجوی ارشدم تو یه خوابگاه دانشجویی دانشگاه دولتی
من نمیخوام جوسازی کنم یا آمار اشتباه بدم فقط اون چیزی که واقعیته و میبینم و لمس میکنم رو میگم.
من خودم بین قشر جوان و تحصیل کرده ام و روزانه با تعداد زیادی از همین قشر سر و کار و صحبت دارم.  من دوست از همه نوعش دارم یعنی خودمو فقط محدود به دوستی با یک طرز تفکر نکردم دوست داشتم نظر همه رو بدونم از سنی مذهب و مذهبی خشک گرفته تا اونایی که هیچ اعتقادی ندارند.
چیزی که خیلی برام مشهود اینه که زده شدن از دین و مذهب بین جوونا خیلی زیاد شده. تو رو خدا متهمم نکنید که میخوای جو بدی و جوانان رو بد جلوه بدی و… فقط چیزییو که دارم میبینم میگم شاید اتفاقی باشه تو خوابگاه ما که بعید میدونم….
وقتی پای صحبتشون میشینم خیلی از اونایی که از مذهب زده شدن کسانی بودن که به گفته خودشون خونواده مذهبی داشتن و نماز و روزشون ترک نمیشده و شدیدا مذهبی بودن معمولا تا دوره دبیرستان و الان دارن اعتقادات خودشونو زیر سوال میبرن تک تک مسائل اسلامو زیر سوال میبرن .
بعضی که حتی به اصلی ترین مسائل اعتقادی هم بی ایمان شدن. فقط دنبال مثال نقض میگردن واسه زیر سوال بردن تموم چیزایی که به گفته خودشون مربوط به دوره جاهلیتشون بوده و چشم و گوش بسته پذیرفتن.
نمیدونم علت این جو چیه و چه جوری باید باهاشون صحبت کرد؟
احساس میکنم بعضیاشون فقط میخوان مخالفت کنن یه جور نفرت از جو حاکم بر جامعه باعث شده اینطور رفتار کنند. نمیدونم ..احساس میکنم اگر الان علمای مذهبی بگن اسلام بده بخاطر مخالفت هم که شده پا میشن میگن اسلام خوبه …………

زده شدن از دین و مذهب بین جوونا خیلی زیاد شده

0
تمام سوالات Hamedshooraki 5 ماه 0 پاسخ ها 28 مشاهده قهرمان 0

درباره Hamedshoorakiقهرمان


دنبال کردن

ارسال یک پاسخ

انتخاب

کد امنیتی برای بارگذاری مجدد کد امنیتی روی تصویر کلیک کنید